ÖDÜL ZİYARETLERİ

Ticaret Bakanlığı tarafından verilen yılın ‘Yazılı Basın Ödülünü’ almamız ne deniyle ziyaret ettiğimiz Belediye Başkanımız Sn.Prof.Dr.Alim IŞIK ‘a takdim ettik. Başkan IŞIK:Bu tür başarıların ilimizin tanıtımında da önemli katkısı olduğunu ve bu başarıdan dolayı gazetemizi ve bendenizi tebrik ettiğini ifade ederek “Bugün siz geldiniz özellikle tüketici ödülleri konusunda Basın Ödülünü almış olmanız ve bu nedenle yapmış olduğunuz ziyaretin ödülü olarak da ilk kez de size açıklamış olacağım. Bundan som a da tüm basın mensuplarımıza ve Kütahya’mıza ayrıca bir tanıtım yapacağız. Kütahya’mıza hayırlı olsun.

“Vazo Kule, Kütahya’nın İlk ve Tek En Yüksek Eseri Olacak”

Vazo Kule Projemizin maketi şehrimizin UNESCO tescilli çini sanatçılarının da içinde yer aldığı bir komisyonunda ortak kararıyla en son düzenlenmiş ve onların kararı doğrultusunda hazırlanmış maketidir. Toplam 70 metrekare hava mania koduna göre özel izin alınmış. Kütahya’nın ilk ve tek en yüksek eseri olacaktır. Emeği geçen herkesi ayrı ayrı kutluyorum, teşekkür ediyorum.

Şu anda söz konusu projenin uygulama projeleri ihale süreçleri devanı ediyor. İnşallah bir iki ay içerisinde onlar da tamamlandıktan soma da muhtemel Mayıs – Haziran ayı gibi yapım ihalesine, önce yap işlet devret modeliyle olmazsa Belediyemiz imkânlarıyla yapılacak şekilde ihaleye çıkacağız. İnşallah bu dönemin sonunda 2023 yılında Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılında şehrimize bu güzel eseri kazandırmanın onurunu hep beraber yaşayacağız.” dedi.

Başkanımızın açıklamalarından vardığımız kanıya göre;mekanda yöresel yemekler yiyebileceğiniz şık restoranların yanı sıra, yine yöresel hediyelik eşyalar satan mağazalar yer alacak. Kütahya girişini yeni düzenlemeleriyle cazibe merkezine çevirecek bu büyük alanda Gediz Tarhanası,Tavşanlı Leblebisi ve Kütahya Çinisini daha da yakından tanıma olanağına kavuşacağız. Bir sanat ve Kültür kenti olan Kütahya’mızın değerli sanatçılarının fikirleri ve önerileri alınarak yapılacak bu VAZO KULE tamamlandığında aynı zamanda güzel ülkemiz için de bir baş yapıt olacaktır.